GYMPL DO ŽIVOTA

V lednu 2016 jsme se rozhodli investovat do EKO gymnázia v Praze a převrátit ho vzhůru nohama. Kromě nového jména, Pražské humanitní gymnázium, jsme zrekonstruovali prostory a postupně zavádíme nové výukové metody. Inspiraci čerpáme z prověřených vzdělávacích systémů v USA, Kanadě a Finsku.

Pryč s bezduchým memorováním nepotřebných informací. Nabízíme progresivní způsob výuky zaměřený na získávání znalostí skrze projekty a tematické vyučování. Naším cílem je vychovat studenty, kteří jsou svými schopnostmi a znalostmi připraveni na úspěšný život v 21. století.

JAK VYPADÁ VÝUKA NA PHG

UČENÍ SE
PRAXÍ

Na Pražském humanitním gymnáziu vyučujeme prostřednictvím projektů. Studenty vedeme k samostatnosti, kreativitě, leadershipu a schopnosti prezentovat. Úlohou učitele je objevení a rozvíjení potenciálu žáka, nikoliv jen jednostranný výklad informací.

VÝUKA
AKTUÁLNÍCH TÉMAT

Český vzdělávací systém se za posledních 200 let prakticky nezměnil. My však nestojíme na místě a jdeme s dobou. Proto chceme pravidelně vzdělávat studenty v tématech, která v současnosti hýbou moderním světem.

PŘEDNÁŠKY
VÝZNAMNÝCH OSOBNOSTÍ

Studenty chceme co nejvíce připravit na svět, který na ně po maturitě čeká. Pravidelně proto pořádáme besedy se zajímavými lidmi z politiky, podnikání, vědy a dalších oborů.

Humanitní
orientace

Pražské humanitní gymnázium není školou pro každého. Jsme úzce zaměření na humanitní předměty. Pokud vás baví historie, základy společenských věd, zeměpis či jazyky, jste u nás na správném místě.

KOLIK
TO STOJÍ

Roční školné pro rok 2018/2019 na Pražském humanitním gymnáziu stojí:

OSMILETÉ GYMNÁZIUM -
50 000 Kč / rok

ČTYŘLETÉ GYMNÁZIUM -
54 000 Kč / rok

Ředitel PHG Alexis Katakalidis

Skutečnou moc vzdělání měnit životy k lepšímu poznal poprvé při své práci se sociálně vyloučenými na vysoké škole. Vydal se proto na praxi a na studia do Velké Británie. Absolvoval s uznaným stipendiem učitelský program PGCE na Newcastle University a pracoval na školách jako Caistor Grammar School, Cramlington Learning Village nebo Woolwich Polytechnic School, které jsou v žebříčcích řazeny mezi nejlepší veřejné školy v Anglii.

Osvojil si teoretické i praktické zásady moderní pedagogiky a po několika letech se sám stal mentorem začínajících učitelů. Za zásadní cíl ve výuce považuje tvořit látku pro studenty smysluplnou a adekvátně náročnou, čili přizpůsobit ji jednotlivým studentům, ale zároveň mít od každého co možná nejvyšší očekávání. Jeho cílem je dát studentům prostor a asistovat jim, aby mohli tvořit kvalitní výstupy, na které budou pyšní. Tedy ne pouze oznámkované listy papíru, které skončí v koši, ale něco, čeho si budou vážit oni i jejich okolí.

Jeho vizí je vytvořit prostředí, kde má každý příležitost rozvíjet se až na hranici svých možností a být šťastný. U studentů chce pěstovat chuť učit se, být přirozeně zvídavý a sebevědomý.

Prostředí Pražského humanitního gymnázia

Přes prázdniny proběhne rozsáhlá rekonstrukce nových prostor školy. Vznikne tak prostředí, do kterého se budou studenti, učitelé i rodiče vždy těšit. Prozatím se můžete podívat na fotky toho, jak se nám povedlo zrekonstruovat prostory ve staré budově.

PHG STŘEDEM POZORNOSTI

Proměna českého školství je dřina. O to více nás těší, když se o náš odvážný záměr zajímají média a pochvalují si jej jak rodiče, tak i samotní studenti.

CHCETE ZJISTIT VÍCE O PHG?

Podívejte se na stránky školy

CHCETE STUDOVAT NA PHG?

Napište nám

Napsali o nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.