Emily Appeltová

Vermont Academy, USA

Jak ses dozvěděla o Vermont Academy?

Na bruslích mého bratra! Již od malička, kdy začal hrát hokej, sní o tom, že bude v NHL. Původně má rodina spolupracovala s J&K, aby společně našli školu pro něj. Teď je v deváté třídě na Bishop’s College School v Kanadě. Když se mě máma zeptala, jestli bych také chtěla na internátní školu, byla jsem překvapená. Musela jsem o tom chvíli přemýšlet.

Co jsi od školy očekávala?

Chtěla jsem školu, co má malé třídy (moje třídy měly vždy 30 žáků) a co nabízí umění a jízdu na koni. Vermont Academy toto vše má.

Byla jsi nervózní z toho, že budeš daleko od domova?

Ano. Nejsem tolik upovídaná a společenská, takže jsem se měla strach, jestli si dokážu udělat přátele.

Jaké máš dosavadní zkušenosti?

Jen ty nejlepší! Rozhodně si myslím, že nejsem už tolik stydlivá. Výuka ve třídě s menším počtem žáků mi velice pomohla, abych začala více mluvit. Začínám se ve Vermont Academy cítit jako doma.

Jaký byl největší benefit z tvé účasti na Jumpstart Orientation programu, který pořádala Vermont Academy toto léto?

Velice se mi líbily výlety, třeba návštěva farmy a Burlingtonu ve Vermontu. Ještě než škola začala, překonala jsem pásmovou nemoc a našla jsem si, kde mají být všechny třídy. Myslím, že to takto měl udělat každý, kdo přijíždí do Vermontu z jiné části světa.

Je něco, co tě na Vermont Academy překvapilo?

Ano, jak velice přátelští jsou učitelé. Velice lehce se s nimi mluví.

Jaké jsou tvé oblíbené předměty?

Angličtina jako druhý jazyk se slečnou O’Brien a kreslení se slečnou McNealus.

Jak je tvé oblíbené jídlo v jídelně?

Brownies a cookies! Jídlo je zde velice dobré. Samozřejmě mi pořád chybí jídlo, které připravuje moje máma.

Na Vermont Academy podporujeme studenty objevovat a poznávat nové věci. Je něco, co jsi zde vyzkoušela, o čem sis myslela, že nikdy nevyzkoušíš?

Ano! Nikdy jsem nezkoušela divadlo a teď účinkuji v muzikálu „Once Upon A Mattress“. Zdá se, že zde hrají všichni – můžu zde vyzkoušet úplně cokoliv!

Jakou radu bys dala studentovi, který přemýšlí o tom, že půjde na Vermont Academy?

Nestyď se mluvit s lidmi a udělej si přátele. Můžeš mít trošku strach, ale všechno dobře dopadne. Začínám se na Vermont Academy cítit jako doma.

Je to pro tvou mámu těžké, že jste ty a tvůj bratr tak daleko?

Máma mi řekla: „Strašně mi chybíš, ale pokud jsi šťastná ty, jsem i já“. Chtěla pro mě vždy to nejlepší a toho se mi přesně dostává tady na Vermont Academy.Zaujal Vás tento příběh? Je čas začít ten svůj.

Pojďme se potkat

Napsali o nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie (další informace). Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.