What they say
about us

Students Parents Media

Stories of students

We are no beginners when it comes to offering quality education. Our services have already changed lives of hundreds of families. Do you want to find out what other people think of us? Read their stories.

Veronika Cibulková

Cheshire Academy

O studium v zahraničí jsem se začala zajímat s rodiči minulý rok na podzim, když jsme se v Praze na Veletrhu středních škol v USA setkali s panem Kaniou. Následná spolupráce s panem Kaniou a J&K Consulting se stala velice nápomocnou...

Read more

Tomáš Kameník

Lyndon Institute,
University of South Dakota

Dlouho jsem uvažoval o studium na střední škole v zahraničí. Preferoval jsem bydlení přímo v areálu školy, a proto když jsem se doslech o agentuře J&K Consulting, ihned jsem pana Kaniu kontaktoval...

Read more

Jessica Hašková

Thornton Academy, Maine, USA

Lidé se mě vždy ptají, proč jsem se rozhodla odjet z Česka, když jsem tam měla vše. Nastoupila jsem zrovna do prváku na pedagogické gymnázium a vedla jsem taneční složky. Můj důvod byl prostý...

Read more

Felix Macháček

Thornton Academy, Maine, USA

Do Ameriky jsem se chtěl podívat už odmalička. Vždy mě fascinovalo panorama Manhattanu či slavný sanfranciský most Golden Gate. Můj život v Česku nebyl nijak neobvyklý...

Read more

Kristína Novotná

Hawaii Preparatory Academy

Mým snem je studovat na nejlepších světových univerzitách. Nikdy by mě nenapadlo, že cesta k nim povede přes Havaj.

Read more

Emily Appeltová

Vermont Academy

Žiju v Praze se svojí mámou a mladším bratrem. Víkendy trávím se svým tátou a mým koněm.

Read more

Experience of parents

Simona Lazzari

Dcera studuje na internátní škole v Connecticut, USA.

Se servisem agentury pana Kanii jsme jako rodiče jediné dcery byli velmi spokojení. Ondřej se projevil, jako velmi schopný a kompetentní poradce,...
more

Se servisem agentury pana Kanii jsme jako rodiče jediné dcery byli velmi spokojení. Ondřej se projevil, jako velmi schopný a kompetentní poradce, inteligentní, bystrý, mladý muž a skvělý vyjednavač a obhájce našich zájmů, zároveň citlivý a vstřícný k našim požadavkům, možnostem a očekáváním.

Dcera si agenturu pana Kanii vytipovala v mediích a po prvním osobním jednání bylo jasné, že získal naši důvěru. Vyzařoval z něj klid, přesvědčení a sympatie. Z okruhu predefinovaných soukromých, elitních škol, které si dcera sama vyhledala, vstoupil do jednání s vedením těchto škol a postupně a velmi svědomitě referoval o výsledcích a krocích jednotlivých jednání.

Školu s IB programem, kterou jsme si postupně vybrali a odsouhlasili, pan Kania navštívil a osobně jednal s ředitelem a vedením. Docílil tak výrazného snížení školného, že jsme se dostali na cca 15% celkového ročního školného, což byla sice stále velmi významná částka, ale vzdělání je drahé a my tuto investici považujeme za smysluplnou.
Ondřej Kania nám pomohl se zorientovat ve všech formalitách a vízových povinnostech spojených s ročním studijním pobytem v USA v Connecticutu.

Dcera odcestovala, ve škole je šťastná, spokojená, studuje full IB program, takže je neuvěřitelně zapřažená, má skvělé profesory, kteří jí poskytují veškerou možnou asistenci při výuce i doučování, je-li třeba. Studijní systém je diametrálně odlišný od našeho, neporovnatelně efektivnější a pro budoucí účely a potřeby využitelnější.
Doposavad je nám pan Kania k dispozici a můžeme se na něj se vším obracet, konzultovat a sdílet. Počítáme s jeho asistencí i v následujícím školním maturitním roce, stále v programu IB. S čistým svědomím vřele doporučuji služby agentury J&K Consulting.

less

Evžen Machytka

Syn studuje na internátní škole v Maine, USA.

Můj syn již mnoho let snil o studiu ve spojených státech. Chtěli jsme vybrat co nejvhodnější školu a prostředí pro jeho vzdělání....
more

Můj syn již mnoho let snil o studiu ve spojených státech. Chtěli jsme vybrat co nejvhodnější školu a prostředí pro jeho vzdělání. Nelíbil se nám anonymní přístup velkých agentur, které Vás pošlou na neznámé místo a do školy s nejistou reputací. Ačkoliv pravidelně cestuji do USA a nemám problém se domluvit, byla pro mě komunikace se školami poměrně složitá a nedokázal jsem se zorientovat v jejich nabídkách. Agentura JK consulting nám díky zkušenostem a individuálnímu přístupu vybrala školu, se kterou jsme po všech stránkách spokojení, dokáže každému vybrat “na míru” to nejvhodnější místo.

less

Soňa Prokopová

Dcera studuje na internátní škole ve Vermont, USA.

Po necelém měsíci od zahájení studia dcery na privátní střední škole ve Vermontu, hodnotíme studium v USA jako nejlepší rozhodnutí, které jsme učinily. Především oslovení ...
more

Po necelém měsíci od zahájení studia dcery na privátní střední škole ve Vermontu, hodnotíme studium v USA jako nejlepší rozhodnutí, které jsme učinily. Především oslovení agentury J&K Consulting, hodnotíme jako velmi šťastné. Ocenily jsme vždy profesionální a vstřícný přístup. Všechny naše zkušenosti jsou pozitivní, zejména si vážíme splnění všech dohodnutých podmínek. Všem zájemcům můžeme jen doporučit.

less

Pavla Suchánková

Dcera studuje na internátní škole v British Columbia, Canada.

Agenturu J&K Consulting jsem kontaktovala v roce 2013 na podzim. Dcera (tehdy 16 let) toužila studovat na zahraniční škole. Vše se vyvíjelo...
more

Agenturu J&K Consulting jsem kontaktovala v roce 2013 na podzim. Dcera (tehdy 16 let) toužila studovat na zahraniční škole. Vše se vyvíjelo docela dobře až do fáze, kdy jsme se zmínili, že dcera hraje závodně squash a že by v tomto sportu chtěla pokračovat i během pobytu v zahraničí. Tento moment se pro ostatní agentury stal neřešitelný (státní školy nejsou schopny pokrýt individuální potřeby žáka, rodiny zas nejsou ochotny vzít si takové dítě do péče) a ocitli jsme se v mrtvém bodě. Hledala jsem na internetu nějaký jiný odkaz a našla kontakt na pana Kaniu. Hned po prvním telefonátu jsem věděla, že pan Kania je člověk, který z naší „nevýhody“ udělá právě výhodu.

Po příjemné, přátelsky laděné osobní schůzce, na níž nám p. Kania vysvětlil rozdíly mezi studiem na státní a soukromé škole v USA a Kanadě, popsal případnou možnost a postup při získání stipendia, vysvětlil fungování vzdělávacího systému v zahraničí i odpověděl na spoustu našich otázek, jsem věděla, že tento člověk pro nás udělá maximum. Pan Kania vychází ze svých osobních zkušeností a získaných kontaktů, má velký přehled o situaci na zahraničních školách a svým způsobem vlastní unikátní know how.

Sepsali jsme s Agenturou p. Kanii smlouvu a pak šlo opravdu vše hladce. Pan Kania vytipoval školy, zařídil veškerou komunikaci se školami, pravidelně nás informoval o vývoji situace, o možnostech studia i výši stipendia a v celém procesu přijímacího řízení nás zastupoval. Nakonec jsme si mohli vybrat ze dvou škol, které by dceru za námi akceptovatelných finančních podmínek přijali. Výsledkem je, že dcera nastoupila ve školním roce 2014/2015 na St. Michaels University School. Jedná se o velmi prestižní soukromou kanadskou školu s dlouholetou historií, která sídlí ve městě Victoria. Pokud bude dcera studium zvládat, pak na této škole složí  na jaře 2015 maturitní zkoušku. Výše stipendia, kterou p. Kania pro nás získal, činila 44 tis.CAD. Jsme mu velice vděční a naší dceři i dalším českým studentům na zahraničních školách přejeme, aby takovou skvělou životní příležitost maximálně využili.

less

Milena Janků

Dcera studuje na internátní škole ve Vermont, USA.

Od doby, kdy jsem si uvědomila, že bych ráda své dceři dopřála studium v zahraničí, jsem přemýšlela nad tím, jak to udělám. Příliš...
more

Od doby, kdy jsem si uvědomila, že bych ráda své dceři dopřála studium v zahraničí, jsem přemýšlela nad tím, jak to udělám. 

Příliš mne nezaujaly nabídky našich cestovních agentur, které zprostředkovávají studium českých studentů na státních středních školách v USA. Bála jsem se do jaké rodiny se dcera dostane, do které části USA bude umístěna a v neposlední řadě jakou úroveň bude mít škola, na které stráví celý rok studia.

Osud tomu chtěl a náš známý mne upozornil na pana Kaniu. Podívala jsem se na jeho webové stránky, přečetla reference a byla jsem si jista, že je to přesně způsob, který pro moji dceru bude nejlepší. Po setkání s panem Kaniou jsme byly rozhodnuty. Pan Kania nám vysvětlil celý systém, upozornil nás na vše, co budeme muset absolvovat a zařídit a i přes svůj mladý věk na nás zapůsobil velmi dobrým a spolehlivým dojmem. Samozřejmě na moji dceru nejvíc zapůsobilo, že byl schopen mluvit o konkrétních věcech, které na studiu v USA sám prožil a absolvoval.

Celý proces vyřízení nebyl ani tak náročný. S pomoci pana Kanii se daly všechny potřebné záležitosti zvládnout velmi dobře. Moje dcera je od konce měsíce srpna už na škole v USA a podle jejích slov je nadmíru spokojená a šťastná. Panu Kaniovi budu vděčná po celý svůj život, že pomohl mé dceři dostat se na soukromou střední školu v USA, i když se zprvu zdálo, že to je nad naše finanční možnosti.

less

Milan Zemánek

Syn studuje na internátní škole v Pennsylvánii, USA.

Náš syn hraje od malička hokej, což je na vrcholové úrovni časově velmi náročný sport. I přes tuto skutečnost jsme se jako...
more

Náš syn hraje od malička hokej, což je na vrcholové úrovni časově velmi náročný sport. I přes tuto skutečnost jsme se jako rodiče vždy snažili, aby jeho sportování nebylo na úkor školy. Už na základní škole jsme byli často postaveni před téměř neřešitelné problémy jak skloubit jeho hokejový program se školním rozvrhem a aktivitami. Bohužel, český systém rozvoje hokejové mládeže se školou, mírně řečeno, moc nepočítá. Nicméně, to co bylo na základní škole ještě, s vypjetím všech sil, obtížně řešitelné se od střední školy stalo zcela nemožné. Systém nás de facto postavil před rozhodnutí, zda syn zanechá vrcholového hokeje nebo zcela zanevře na školu a bude tam docházet jen formálně (nebo spíše vůbec, což je mimochodem u jeho spolužáků-hokejistů poměrně běžné).

less

In media

What will your story look like?

Contact us

Napsali o nás

This website uses cookies to improve user experience. By using our website you consent to all cookies in accordance with our Cookie Policy (more info).